Gzy, dnia 25.04.2016r.
IOŚ.271.2.1.2016
Zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty
Na podstawie art. 92 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo Zamówień Publicznych (Dz. U. z 2013r. poz. 907 z późn. zm.) w imieniu Gminy Gzy informuję, że w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na „Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości położonych na terenie gminy Gzy” wybrana została oferta Nr 1 złożona przez firmę:
Błysk –BIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 108
06-200 Maków Mazowiecki
Uzasadnienie wyboru:
Oferta spełnia wymagania określone w ustawie i w SIWZ oraz ma najniższą cenę.
Wykonawcy, którzy złożyli oferty w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na „Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości położonych na terenie gminy Gzy”:
Nr oferty |
Nazwa (firma) lub nazwisko oraz adres Wykonawcy |
Uzyskana ilość punktów |
1. |
Błysk –BIS Sp. z o.o. ul. Moniuszki 108 06-200 Maków Mazowiecki
|
100 |
Umowa w sprawie zamówienia publicznego może być zawarta po upływie terminu określonego w art. 94 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo Zamówień Publicznych.
Otrzymują:
1. Błysk –BIS Sp. z o.o. ul. Moniuszki 108, 06-200 Maków Mazowiecki
2. a/a
Gzy: Odbieranie i zagospodarowanie
odpadów komunalnych z nieruchomości położonych na terenie gminy GZY
Numer ogłoszenia: 85654 - 2016; data zamieszczenia: 12.04.2016
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - usługi
Zamieszczanie ogłoszenia: obowiązkowe.
Ogłoszenie dotyczy:
V |
zamówienia publicznego |
zawarcia umowy ramowej |
|
ustanowienia dynamicznego systemu zakupów (DSZ) |
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
I. 1) NAZWA I ADRES: Gmina Gzy , Gzy 9, 06-126 Gzy, woj. mazowieckie, tel. 023 6913122, faks 023 6913167.
· Adres strony internetowej zamawiającego: www.uggzy.bip.org.pl
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Administracja samorządowa.
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości położonych na terenie gminy GZY.
II.1.2) Rodzaj zamówienia: usługi.
II.1.4) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia: Przedmiotem zamówienia jest odbieranie i zagospodarowanie wskazanych w opisie zamówienia odpadów komunalnych z nieruchomości na których zamieszkują mieszkańcy, położonych na terenie gminy Gzy, w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania oraz w sposób zgodnyz przepisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach(t.j. Dz. U. z 2013 r. poz. 1399), ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz.U. z 2013 r. poz. 21), Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2012r. w sprawie szczególnych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości (Dz. U. z 2013r., poz. 122), zapisami Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami, przyjętego uchwałą Sejmiku Województwa Mazowieckiego Nr 211/12 z dnia 22 października 2012 r. w sprawie uchwalenia Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami dla Mazowsza na lata 2012 - 2017 z uwzględnieniem lat 2018 - 2023 z załącznikami, Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Gzy, oraz innymi przepisami prawa ustawowego i prawa miejscowego. Charakterystyka Gminy Gzy:
a) Powierzchnia gminy wynosi 104,44 km².
b) Liczba mieszkańców na terenie Gminy Gzy, na dzień 31 grudnia 2015 r. -
3859 osób.
c) Przybliżona ilość gospodarstw domowych na terenie gminy Gzy wynosi ok. 859w zabudowie jednorodzinnej i zagrodowej.
d) Gmina liczy 48
miejscowości a mianowicie: Begno, Borza - Strumiany, Borza - Przechy, Marcisze,
Gotardy, Grochy - Imbrzyki, Grochy - Krupy, Grochy - Serwatki, Żeromin Drugi,
Gzy, Kałęczyn, Gzy - Wisnowa, Kęsy - Wypychy, Kęsy - Pańki, Kozłowo, Kozłówka,
Łady - Krajęczyno, Zalesie - Grzymały, Mierzeniec, Nowe Borza, Wysocki, Nowe
Przewodowo, Nowe Skaszewo, Ołdaki, Ołdaki-Stefanowo, Żebry - Włosty, Ostaszewo
- Pańki, Ostaszewo Wielkie, Ostaszewo - Włuski, Pękowo, Porzowo, Przewodowo -
Majorat, Przewodowo - Parcele, Przewodowo Poduchowne, Sisice, Skaszewo
Włościańskie, Słończewo, Stare Grochy, Sulnikowo, Szyszki Włościańskie, Szyszki
- Folwark, Tąsewy, Wójty - Trojany, Dębiny, Zalesie - Lenki, Zalesie -
Pacuszki, Żebry - Falbogi, Żebry - Wiatraki.
Opis przedmiotu zamówienia:Przedmiot zamówienia obejmuje:
1) odbieranie wszystkich rodzajów odpadów komunalnych z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, w tym:
a) odbieranie odpadów komunalnych
niesegregowanych (zmieszanych),
b) odbieranie odpadów segregowanych w podziale na : odpady suche tj.: odpady opakowaniowe, tworzywa sztuczne, szkło, metale, makulatura, opakowania wielomateriałowe, tekstylia, pozostałe odpady nie ulegające biodegradacji,odpady mokre tj.: resztki kuchenne, fusy kawy i herbaty, zwiędłe kwiaty, ziemia kwiatowa, zużyte ręczniki kuchenne, chusteczki higieniczne, pozostałe odpady ulegające biodegradacji,
2) odbieranie odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego,
3) odbieranie odpadów poprzez Mobilny Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, pochodzących z gospodarstw domowych:
a)odpady segregowane,
b)zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny,
c) zużyte opony,
d) przeterminowane leki i chemikalia,
e) tekstylia,
f) zużyte baterie i akumulatory,
g) meble i inne odpady wielkogabarytowe,
h) odpady zielone,
i)odpady komunalne ulegające biodegradacji, w tym odpady opakowaniowe ulegające biodegradacji,
j) odpady problematyczne np. (świetlówki, gaśnice, puszki po farbach, lakierach i aerozolach, zużyte smary, oleje, kleje).
4) Do zadań wykonawcy należy zorganizowanie, przygotowanie, wyposażenie i prowadzenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) na działce nr 61/3 we wsi Gzy przy Urzędzie Gminy .
W PSZOKu zbierane będą odpady budowlane w ilości nie przekraczającej 300 kg rocznie na jednego mieszkańca gminy, odpady wielkogabarytowe, zużyty sprzęt AGD oraz małe opony samochodowe. PSZOK powinien być dostępny dla mieszkańców co najmniej raz na dwa tygodnie w godz. 10.00 -13.00.
Zamawiający dopuszcza przeszkolenie własnego pracownika do obsługi PSZOKu. Wykonawca zobowiązuje się do wybudowania PSZOKu w terminie jednego miesiąca od podpisania umowy.
5) Odbieranie przeterminowanych i zbędnych leków z punktów ich zbiórki: Ośrodek Zdrowia w Szyszkach i Ośrodek Zdrowia w Przewodowie Poduchownym.
6) Wykonawca odbierze i zagospodaruje każdą ilość przekazanych mu odpadów komunalnych, o których mowa w punktach 1-5.
Na terenie zabudowy jednorodzinnej (tzw. nieruchomości zamieszkałe) obowiązywać będzie system pojemnikowy zbiórki odpadów komunalnych:
1. Niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne (kod odpadu 20 03 01):Niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne odbierane będą z pojemników o pojemności 120 l lub 240 l od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy (tzw. nieruchomości zamieszkałych). Pojemniki na danej nieruchomości oraz ich utrzymanie w odpowiednim stanie sanitarnym, porządkowym i technicznym zapewnia firma odbierająca odpady komunalne.
Wykonawca ma obowiązek wyposażyć każdą zamieszkałą nieruchomość w pojemniki najpóźniej do dnia 01.07.2016 r.
Wykonawca w trakcie realizacji zamówienia ma obowiązek wyposażyć każdą nowo zgłoszoną zamieszkałą nieruchomość w pojemniki w terminie 2 dni roboczych od zgłoszenia.
Wykonawca nieodpłatnie użyczy w/w pojemniki na czas trwania umowy.
a) Ustala się minimalną pojemność pojemnika przeznaczonego do zbierania niesegregowanych odpadów komunalnych: dla nieruchomości zamieszkałej przez 1-4 osoby wymagane jest wyposażenie jej w jeden pojemnik o pojemności 120 l,dla nieruchomości zamieszkałej przez 5-8 osób wymagane jest wyposażenie jej w jeden pojemnik o pojemności 240l, dla nieruchomości zamieszkałej przez 9 i więcej osób wymagane jest wyposażenie jej w trzy pojemniki o pojemności 120l ,
b) W przypadku zapełnienia pojemnika dodatkowe worki zapewnia właściciel nieruchomości,
c) Częstotliwość odbioru i wywozu niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych - 1 raz w miesiącu, zgodnie z harmonogramem sporządzonym przez Wykonawcę, uzgodnionym z Zamawiającym i zaakceptowanym przez Zamawiającego.
d) Realizacja reklamacji (nieodebranie odpadów zgodnie z harmonogramem) - w ciągu 48 godzin od otrzymania zawiadomienia e-mailem lub faxem od Zamawiającego.
Załatwienie reklamacji należy niezwłocznie potwierdzić fax nr 23 6913167 lub e-mail: uggzy@wp.pl.
7) Obowiązkiem Wykonawcy będzie zagospodarowanie odebranych niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych poprzez ich przekazanie do odzysku lub unieszkodliwiania zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, jak również przedstawienie Zamawiającemu (jeden raz w miesiącu) dowodów potwierdzających wykonanie tych czynności, tj. karty przekazania odpadów.
8) Obowiązkiem Wykonawcy będzie również posprzątanie wokół ww. pojemników, gdy zajdzie taka potrzeba, między innymi poprzez zabranie dostawionych worków z niesegregowanymi (zmieszanymi) odpadami komunalnymi (właściciele nieruchomości mają możliwość dostawienia tego rodzaju worków w przypadku, gdy pojemność pojemnika w danym okresie będzie niewystarczająca).
Selektywnie zebrane odpady komunalne (odpady segregowane), w tym odpady opakowaniowe (kody odpadów: 15 01 01, 15 01 02, 15 01 04, 15 01 05, 15 01 07, 20 01 01, 20 01 02, 20 01 39, 20 01 40):
1) Odbiór selektywnie zebranych odpadów komunalnych na terenie zabudowy jednorodzinnej i zagrodowej będzie się odbywać w systemie dualnym z podziałem na odpady suche i mokre.
2) Odpady suche i mokre zbiera się w oddzielnych pojemnikach odpowiednio oznakowanych (kolorem lub napisem), które określają rodzaj odpadów na jaki są przeznaczone.
3) Pojemniki na danej nieruchomości oraz ich utrzymanie w odpowiednim stanie sanitarnym, porządkowym i technicznym zapewnia firma odbierająca odpady komunalne. Wykonawca ma obowiązek wyposażyć każdą zamieszkałą nieruchomość w pojemniki i worki do zbierania opakowań szklanych najpóźniej do dnia 01.07.2016 r. Wykonawca w trakcie realizacji zamówienia ma obowiązek wyposażyć każdą nowo zgłoszoną zamieszkałą nieruchomość w pojemniki i worki w terminie 2 dni roboczych od zgłoszenia. Wykonawca nieodpłatnie użyczy w/w pojemniki na czas trwania umowy. Ustala się minimalną pojemność pojemnika przeznaczonego do zbierania segregowanych odpadów komunalnych (w systemie dualnym: suche, mokre) na terenie nieruchomości, na której zamieszkują mieszkańcy:
- Odpady suche:
a) Jeden pojemnik o pojemności 120 l dla nieruchomości zamieszkałej przez 1-4 osoby,
b) Pojemnik o pojemności 240 l dla nieruchomości zamieszkałej przez 5-8 osób
c) Trzy pojemniki o pojemności 120 l każdy dla nieruchomości zamieszkałej przez 9 i więcej osób
- Odpady mokre:
a) jeden pojemnik o pojemności 120 l dla każdej nieruchomości.
4) W przypadku zapełnienia pojemnika dodatkowe worki zapewnia właściciel nieruchomości.
5) Częstotliwość odbioru i wywozu - odpady zbierane selektywnie jeden raz w miesiącu, zgodnie z harmonogramem wykonanym przez Wykonawcę oraz uzgodnionym i zaakceptowanym przez Zamawiającego.
6) Realizacja reklamacji (nieodbieranie odpadów zgodnie z harmonogramem) w ciągu 48 godzin od otrzymania zawiadomienia e-mailem lub faxem od Zamawiającego.
Załatwienie reklamacji należy niezwłocznie potwierdzić fax nr 23 6913167 lub e-mail: uggzy@wp.pl.
7) Obowiązkiem Wykonawcy będzie zagospodarowanie selektywnie zebranych odpadów poprzez przekazanie ich do odzysku zgodnie z przepisami obowiązującego prawa oraz przedstawienie Zamawiającemu (jeden raz w miesiącu) dowodów potwierdzających wykonanie tych czynności tj. karty przekazania odpadów. Odpady komunalne ulegające biodegradacji (kod 15 01 03, 20 01 38, 20 02 01):
1) Odbiór odpadów ulegających biodegradacji na terenie zabudowy jednorodzinnej będzie się odbywać w pojemnikach na odpady mokre, które dostarczy wykonawca. W przypadku zapełnienia pojemnika dodatkowe worki zapewnia właściciel nieruchomości.
2) Obowiązkiem Wykonawcy będzie zagospodarowanie odebranych odpadów ulegających biodegradacji poprzez przekazanie ich do odzysku zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa oraz przedstawienie Zamawiającemu dowodów potwierdzających wykonanie tych czynności, tj. karty przekazania odpadów.
3) Obowiązkiem Wykonawcy będzie posprzątanie wokół pojemników lub odebranych worków, jeśli zajdzie taka potrzeba.
4) Częstotliwość wywozu odpadów ulegających biodegradacji - zgodnie z harmonogramem odbioru odpadów suchych, mokrych i zmieszanych.Odpady wielkogabarytowe (kod 20 03 07).
1) Odbiór odpadów wielkogabarytowych odbywać się będzie bezpośrednio sprzed posesji właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy (tzw. nieruchomości zamieszkałe).
2) Częstotliwość odbioru odpadów wielkogabarytowych: zgodnie ze złożoną ofertą oraz po uzgodnieniu harmonogramu z zamawiającym. 3) Obowiązkiem Wykonawcy będzie zagospodarowanie odebranych odpadów wielkogabarytowych poprzez przekazanie ich do odzysku lub unieszkodliwiania zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa oraz przedstawienie Zamawiającemu (jeden raz w miesiącu zbiórki) dowodów potwierdzających wykonanie tych czynności tj. karty przekazania odpadów. Odbieranie odpadów poprzez mobilny punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (kod 20 01 13*, 20 01 14*, 20 01 15*, 20 01 17*, 20 01 19*, 20 01 21*, 20 01 26*, 20 01 27*, 20 01 31*, 20 01 33*, 20 01 37*):
1) Odbiór odpadów komunalnych tj. rozpuszczalniki, kwasy, alkalia, lampy fluorescencyjne, oleje, tłuszcze, farby, tusze, (wszystkie wymienione w obowiązującym katalogu odpadów w grupie 20) - za pomocą mobilnego punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych.
2) Częstotliwość odbioru odpadów komunalnych tj. rozpuszczalniki, kwasy, alkalia, lampy fluorescencyjne, oleje, tłuszcze, farby, tusze, (wszystkie wymienione w obowiązującym katalogu odpadów w grupie 20): zgodnie ze złożoną ofertą oraz po uzgodnieniu harmonogramu z zamawiającym.
3) Obowiązkiem Wykonawcy będzie zagospodarowanie odebranych odpadów komunalnych określonych w pkt 1) poprzez przekazanie ich do odzysku lub unieszkodliwienia zgodnie z przepisami obowiązującego prawa oraz przedstawienie zamawiającemu (jeden raz w danym miesiącu zbiórki) dowodów potwierdzających wykonanie tych czynności, tj. karty przekazania odpadów.
4) Odbieranie przeterminowanych i
zbędnych leków z punktów ich zbiórki: Ośrodek Zdrowia w Szyszkach i Ośrodek
Zdrowia w Przewodowie Poduchownym.
Odpady budowlano-remontowe:
1) Odbiór gruzu budowlanego i innych odpadów remontowych odbywać się będzie raz w półroczu w miejscu uzgodnionym przez Zamawiającego i Wykonawcę.
2) Wykonawca ma obowiązek odebrać wyłącznie te odpady remontowo-budowlane, które powstały w wyniku prowadzenia drobnych robót nie wymagających pozwolenia na budowę, rozbiórkę lub których nie trzeba zgłaszać do administracji budowlano-architektonicznej.
3) Obowiązkiem Wykonawcy będzie zagospodarowanie odebranych odpadów remontowo-budowlanych poprzez przekazanie ich do odzysku lub unieszkodliwiania zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa oraz przedstawienie Zamawiającemu dowodów potwierdzających wykonanie tych czynności, tj. karty przekazania odpadów. Dane charakteryzujące zamówienie:
1. Przybliżona ilość gospodarstw domowych na terenie gminy Gzy wynosi ok. 859 w zabudowie jednorodzinnej i zagrodowej. Powyższa ilość gospodarstw domowych może ulec zmianie. Ilość gospodarstw segregujących - ok. 819. Ilość gospodarstw niesegregujących - ok. 40. Ilości odpadów odebranych z terenu gminy Gzy, określone na podstawie sprawozdań składanych przez przedsiębiorców posiadających zezwolenie na odbieranie odpadów komunalnych w latach 2011 - 2015 wynosiły: 2011 r.: 178,00 Mg, 2012 r.: 209,1 Mg, 2013 r.: 203,00 Mg, 2014r: 423,2Mg, 2015r: 378,7 Mg.
II.1.5)
V |
przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: |
· Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówień uzupełniających
· Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień uzupełniających, stanowiących nie więcej niż 50% wartości zamówienia podstawowego i polegających na powtórzeniu tego samego rodzaju zamówienia
II.1.6) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 90.50.00.00-2, 90.51.40.00-3, 90.51.10.00-2, 90.51.20.00-9, 90.51.31.00-7, 90.53.30.00-2.
II.1.7) Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej: nie.
II.1.8) Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: nie.
II.2) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA: Zakończenie: 31.12.2017.
SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM
III.1) WADIUM
Informacja na temat wadium: Przystępując do niniejszego postępowania każdy Wykonawca zobowiązany jest wnieść przed upływem terminu składania ofert wadium w wysokości 10.000,00 złotych (słownie złotych: dziesięć tysięcy złotych).
Wadium może być wniesione w:
a) pieniądzu,
b)poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
c) gwarancjach bankowych,
d) gwarancjach ubezpieczeniowych,
e) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2007r. Nr 42, poz. 275 ze zm.).
3. Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium przed upływem terminu składania ofert.
4. W przypadku Wykonawców składających wspólną ofertę, wadium winno być wniesione przez ustanowionego pełnomocnika (lidera) w imieniu wszystkich Wykonawców.
5. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić na konto Zamawiającego:Bank Spółdzielczy w Pułtusku, Oddział Gzy Nr 91 8232 0005 0200 0912 2002 0003
W przypadku wadium wnoszonego w pieniądzu za termin jego wniesienia uznaje się chwilę uznania kwoty na rachunku Zamawiającego. Kserokopię dowodu wniesienia wadium należy dołączyć do oferty.W przypadku wnoszenia wadium w pozostałych dopuszczalnych formach określonych w pkt 2 lit. b-e oryginał dokumentu potwierdzającego wniesienie wadium należy złożyć wraz z ofertą.Nie wniesienie wadium do upływu terminu składania ofert, na przedłużony okres związania ofertą lub w terminie , o którym mowa w art. 46 ust. 3 upzp skutkuje wykluczeniem Wykonawcy z postępowania na podstawie art. 24 ust. 2 pkt 2 upzp, a jego oferta zostanie uznana za odrzuconą na podstawie art. 24 ust. 4 upzp. Złożone poręczenie lub gwarancja muszą zawierać w swojej treści zobowiązanie zgodne z art. 46 ust. 5 upzp.
Zamawiający zwróci wadium:
a) wszystkim Wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza,
b)Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza Zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy, chyba że Wykonawca wyraził zgodę na zaliczenie kwoty wadium na poczet zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
11.Zamawiający zwróci niezwłocznie wadium na wniosek Wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.
12. Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez Wykonawcę któremu zwrócono wadium, jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca w tym przypadku zobowiązany jest wnieść wadium w terminie określonym przez Zamawiającego.
13. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami jeżeli Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 upzp. nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 upzp. lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie.
14. Wykonawca, którego oferta została wybrana traci wadium wraz z odsetkami na rzecz Zamawiającego w sytuacjach wskazanych w art. 46 ust. 5 upzp.
III.2) ZALICZKI
III.3) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY SPEŁNIANIA TYCH WARUNKÓW
· III. 3.1) Uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku
o Udokumentowanie posiadania aktualnego wpisu do rejestru działalności regulowanej prowadzonej przez Wójta Gminy Gzy w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości; aktualnego zezwolenia właściwego starosty na prowadzenie działalności w zakresie transportu odpadów komunalnych, w tym odpadów niebezpiecznych; aktualnego zezwolenia na prowadzenie działalności w zakresie odzysku lub unieszkodliwiania odpadów komunalnych lub gotowość przyjęcia odpadów komunalnych przez przedsiębiorcę prowadzącego działalność w zakresie odzysku lub unieszkodliwiania odpadów; wpisu do rejestru zbierających zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny prowadzonego przez Głównego Inspektora Ochrony Środowiska. Ocena spełnienia warunku będzie dokonywana na zasadzie spełnia-nie spełnia
· III.3.2) Wiedza i doświadczenie
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku
o Udokumentowanie wykonania w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, co najmniej trzech zamówień na usługi związane z gospodarowaniem odpadami - odbiorem i przekazaniem do odzysku lub unieszkodliwiania odpadów komunalnych w ilości co najmniej 350 Mg rocznie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów, czy zostały wykonane należycie. Ocena spełnienia warunku będzie dokonywana na zasadzie spełnia-nie spełnia
· III.3.3) Potencjał techniczny
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku
o Wykazanie dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym: co najmniej 2 pojazdami przystosowanymi do odbioru zmieszanych odpadów komunalnych i odbierania pojemników o pojemności od 120 l do 1100l, co najmniej 1 pojazdem przystosowanym do odbioru selektywnie zebranych odpadów komunalnych i odbierania pojemników o pojemności od 120 l do 1100l, co najmniej 1 samochodem specjalnym służącym jako mobilny punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Ocena spełnienia warunku będzie dokonywana na zasadzie spełnia-nie spełnia
· III.3.4) Osoby zdolne do wykonania zamówienia
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku
o Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia warunek ,jeśli przedstawi oświadczenie ,że osoby , które będą uczestniczyć w wykonaniu zamówienia posiadają wymagane uprawnienia ,jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień. Ocena spełnienia warunku będzie dokonywana na zasadzie spełnia-nie spełnia
· III.3.5) Sytuacja ekonomiczna i finansowa
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku
o Udokumentowanie posiadania opłaconego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia za sumę gwarancyjną nie mniejszą niż 150.000 zł (słownie: sto pięćdziesiąt tysięcy złotych). Ocena spełnienia warunku będzie dokonywana na zasadzie spełnia-nie spełnia
III.4) INFORMACJA O OŚWIADCZENIACH LUB DOKUMENTACH, JAKIE MAJĄ DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ NIEPODLEGANIA WYKLUCZENIU NA PODSTAWIE ART. 24 UST. 1 USTAWY
III.4.1) W zakresie wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, oprócz oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu należy przedłożyć:
- potwierdzenie posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania, w szczególności koncesje, zezwolenia lub licencje;
- wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, głównych dostaw lub usług, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy lub usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów, czy zostały wykonane lub są wykonywane należycie;
- wykaz narzędzi, wyposażenia zakładu i urządzeń technicznych dostępnych wykonawcy usług lub robót budowlanych w celu wykonania zamówienia wraz z informacją o podstawie do dysponowania tymi zasobami;
- oświadczenie, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień;
Wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełnienia warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 pkt 4 ustawy, na zasoby innych podmiotów przedkłada następujące dokumenty dotyczące podmiotów, zasobami których będzie dysponował wykonawca:
- opłaconą polisę, a w przypadku jej braku, inny dokument potwierdzający, że inny podmiot jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia;
III.4.2) W zakresie potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, należy przedłożyć:
- oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia;
- aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
- aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
- aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
III.4.3) Dokumenty podmiotów zagranicznych
Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada:
III.4.3.1) dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że:
- nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
- nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
- nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
III.4.4) Dokumenty dotyczące przynależności do tej samej grupy kapitałowej
- lista podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów albo informacji o tym, że nie należy do grupy kapitałowej;
SEKCJA IV: PROCEDURA
IV.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA
IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: przetarg nieograniczony.
IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT
IV.2.1) Kryteria oceny ofert: cena oraz inne kryteria związane z przedmiotem zamówienia:
· 1 - Cena - 90
· 2 - Częstotliwość odbioru przez Wykonawcę odpadów wielkogabarytowych oraz odpadów poprzez mobilny punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych - 10
IV.2.2)
|
przeprowadzona będzie aukcja elektroniczna, adres strony, na której będzie prowadzona: |
IV.4) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
IV.4.1) Adres strony internetowej,
na której jest dostępna specyfikacja istotnych warunków zamówienia:
uggzy.bib.org.pl
Specyfikację istotnych warunków zamówienia można uzyskać pod adresem:
uggzy.bip.org.pl.
IV.4.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert: 21.04.2016 godzina 10:15, miejsce: Urząd Gminy Gzy Gzy 9 06-126 Gzy.
IV.4.5) Termin związania ofertą: okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert).
IV.4.17) Czy przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia: nie
SIWZ z załącznikami (w formacie PDF)
załącznik nr 1 do SIWZ (sam załącznik w formacie *.doc)
załącznik nr 2 do SIWZ (sam załącznik w formacie *.doc)
załącznik nr 3 do SIWZ (sam załącznik w formacie *.doc)
załącznik nr 4 do SIWZ (sam załącznik w formacie *.doc)
załącznik nr 5 do SIWZ (sam załącznik w formacie *.doc)
załącznik nr 6 do SIWZ (sam załącznik w formacie *.doc)
załącznik nr 7 do SIWZ (sam załącznik w formacie *.doc)
załącznik nr 8 do SIWZ (sam załącznik w formacie *.doc)
załącznik nr 9 do SIWZ (sam załącznik w formacie *.doc)
załącznik nr 10 do SIWZ (sam załącznik w formacie *.doc)
Informacje o dokumencie:
- Informację wprowawdził(a) do BIP: Marcin Daź
- Data udostępnienia w BIP: 2016-04-25
- Informacja zaktualizowana przez: Marcin Daź
- Data ostatniej aktualizacji: 2016-04-25 13:37:50
- Liczba odsłon: 1235
- Historia dokumentu: